CHP’li ADD Başkanı Hüsnü Bozkurt’tan ‘İslam’a yönelik skandal sözler: Uydurulmuş din!

CHP’li Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, CNN Türk canlı yayınında yaptığı konuşmada İslam dinini kast ederek skandal sözler sarf etti. Atatürkçü Düşünürlerin sözcüsü olarak bilinen Bozkurt, İslam dinini ‘uydurulmuş din’ olduğu söyleyerek saçmaladı.

İSLAM DİNİNİ KAST EDEREK ‘UYDURULMUŞ DİN’ DEDİ

Yaptığı konuşmasında İslam dinini kast ederek ‘Uydurulmuş din’ diyen Bozkurt, “Yüzyıllık emperyalist bir plandır. Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek. Emperyalizmin; laik cumhuriyeti, referansı ‘uydurulmuş din’ olan bir teokratik devlete, bir Orta Doğu devletine, Suudi Arabistan’a, Birleşik Arap Emirlikleri gibi bir devlete dönüştürme planı 100 yıldır var.” ifadelerini kullandı.

BOZKURT’UN DAHA ÖNCEKİ SKANDALLARI

Bozkurt daha önce de başörtüsünün anayasaya girmesinin devrim ilkelerine aykırı olduğunu savunmuş, eğitimin ‘dinselleşmesine’ karşı çıkmış ve karma eğitimi kaldırmanın laiklik için en büyük tehlike olarak gördüğünü ifade etmişti.

2017 REFERANDUM’DA ‘EVET’ DİYENLERİ ‘DENİZE DÖKERİZ’ DEMİŞTİ

2017’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunda ‘evet’ verecek vatandaşlara, “Büyüklüğümüz aldığımız oyla ölçülemez, biz Atatürkçüyüz, Cumhuriyetçiyiz, biz devrimciyiz diyen CHP’li Bozkurt, “Sandıktan evet çıkarsa da kimse heveslenmesin. Yine Samsundan başlar, sizi İzmir’e kadar kovalarız” diyerk tehditler savurmuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir