Cinsellikte Sınır Tanımayanlar Buraya: Rimming Nedir ve Nasıl Yapılır Anlatıyoruz!

Pek bilinmeyen sekste ‘rimming’ kavramını bu içerikte anlatıyoruz!

Rimming tıbbi diliyle “analingus” anal ve lingua yani dil ve anüs kelimelerinin birleşmesinden türemiş bir kelime olarak biliniyor.

Anüsü ağız yoluyla tatmin etme eylemi diyebiliriz. Bu; yalama, emme, öpme ve oral-anal teması içeren diğer zevkli eylemleri içerebiliyor.

Genital organ ile anüs arasındaki bölgeyi, anüsün dış çeperini ve anal deliği dil ile uyararak yapılan bir eylem.

Genel olarak heteroseksüel çiftler arasında tabu olarak varsayılıyor ama korkulacak ve tabu haline getirilecek herhangi bir durumu söz konusu değil. Bu bölge, G bölgesine yakın olduğu için daha fazla zevk vermesinden dolayı tercih ediliyor.

Rimming’i herkes yapabilir. Cinsel yönelimle alakası yoktur.

Bu kavram özellikle erkekler arasında yanlış algılanabiliyor. Tabu haline gelmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu zira. Rimming anüse odaklanıyor, bu her insan için aynı durumu temsil ediyor.

Güvenli mi?

Çoğunlukla güvenli bir eylem. Özellikle hijyen önemli olduğu için bu konuya dikkat edildiği sürece herhangi bir riski mevcut değil. Ancak hijyen kısmına dikkat edilmezse Hepatit gibi hastalıklara davetiye çıkartabilir.

Anal seks için gerekli olandan daha az bir temizlik bu konuda işinizi görecektir. Öncelikle banyoya girip, iyice sabunlayarak yıkanın. Temiz olana kadar sabunlamak en büyük riskleri ortandan kaldırır.

Partneriniz tanımadığınız biriyse dikkatli olmalı, onu da bu konuda uyarmalısınız. O bölgedeki kıllar da temizlenmeli.

Peki rimming nasıl yapılır?

Kişilerin isteklerine göre değişse de rimming’de iki esas pozisyon mevcut. İlki partnerlerden birinin sırt üstü yatarak bacaklarını yukarı kaldırması ve popo bölgesinin bir yastıkla yükseltilmesi ile oluyor. Böylece diğer partner, anüs bölgesine kolayca ulaşmış oluyor. 

Diğeri ise eller ile popo arasını açıp eğilerek yapılıyor. Bu pozisyon daha çok kadınlara uygun bir pozisyon. 

Pozisyonlar alındıktan sonra dilinizi yavaş yavaş aşağı yukarı hareket ederek kullanabilirsiniz. Bütün bölgelere küçük dokunuşlar yaparak en sonunda anüs deliğinin çevresine yapacağınız dil darbeleriyle hızınızı artırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir