Mehmet Uçum “batıcılara” meydan okudu

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum, 14 Mayıs seçimleri öncesi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında “batıcı-seküler” bir kitleyi hedef alan Uçum, “Bu cenah şöyle bir sorun yaşıyor: Biz bilgiye ve tarza sahibiz ama Türkiye halkı bizi anlamıyor. Bunların bu hali hakikaten içler acısı. Batıcı bilgi ile ülke bilincinin ayırdında değiller” dedi.

“Yabancı çevrelerin” 14 Mayıs 2023’ü ‘ülke karşıtı ve batıcı bir hamle için son imkan’ olarak gördüklerini söyleyen Uçum, “Ne kadar sefiller, hiç farkında değiller” diye konuştu.

Uçum paylaşımına şu ifadelerle devam etti:

“ÇARESİZLER, KİMLİKSİZLER, AİDİYETSİZLER”

“Bu cenah batıcı-seküler bilgiyi yalınkat keşfetmiş ya, kimsenin bunu anlamadığına hayıflanıp duruyorlar. Çünkü ne zaman Türkiye’nin irfan sahibi insanlarıyla karşılaşsalar o yalınkat bilgilerinin darmadağın olduğunu görüp şaşırıyorlar. Bunların bu hali hakikaten içler acısı. Çünkü batıcı bilgi ile ülke bilincinin ayırdında değiller.

Bunlar sadece batıcı, batıya ait değiller, çünkü oralara da gittiklerinde sudan çıkmış balık gibiler. Çaresizler. Kimliksizler, aidiyetsizler.

Yalınkat batıcı-seküler bilginin ürettiği sömürgeci bilincin, Türkiye irfanı karşısında aptallık derecesinde sefil bir dil olduğunun da farkında değiller.

“ANADOLU İNSANLIĞIN ÜRETTİĞİ TÜM MEDENİYETLERİN KÖKEKİNİDR”

Türkiye halkı bunlara büyük tokatını 14 Mayıs’ta attığında umarız ki kendilerine gelmek için bir yol bulurlar.

Türkiye’nin on iki bin yıllık kültürünün farkında olmayan bu zevat, sadece şunu düşünse bile yeter; Anadolu; insanlığın ürettiği tüm medeniyetlerin kökenidir, bugünüdür, geleceğidir.

Bu gelecekte Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Atatürk’le bu yüzyılın Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin ülke lideri Erdoğan’ın buluşan çizgisi insanlık için bir umuttur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir