Sokak röportajında bir vatandaş: Hastanelerin borcunu benim torunlarım ödeyecek daha

Seçimlerle ilgili yapılan sokak röportajında bir vatandaş, ekonomiyle ve ülke yönetimiyle ilgili görüşlerini paylaştı. İlave TV isimli Youtube kanalının yaptığı röportajda vatandaş, ekonominin durumuna değinerek “Hastanelerin borcunu benim torunlarım ödeyecek daha.” diye konuştu.

Dolar kurundaki artıştan bahseden vatandaş, “2013 yılında emekli oldum. Emekli maaşımla 650 dolar alıyordum. Şu andaki maaşımla 400 dolar alıyorum. 250 dolarımın nereye gittiğini arıyorum. Hangi ağanın cebine girdiğini bulamadım daha. Bakan geliyor, Bakanlığına 3 katına deterjan satıyor. Biri 750 milyonluk saat takıyor koluna. Gidiyor evinde oturuyor, cezasını çekmiyor. Adalet diye bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Ekonominin durumuna değinen vatandaş, “Geçen yıl 4 lira 25 kuruşa aldığım sütü bu yıl 17.5 liraya alıyorum. Maaşımla onu karşılaştırsınlar.” diye konuştu.

Karşı çıkan başka bir vatandaş ise “20 sene bedava yaşadın” şeklinde konuştu. Vatandaş ise “Hiç bedava yaşamdım. Devlette 29 sene 8 ay primim var. 100 lira prim yatıran çiftçi Bağkur’u ile ben neredeyse aynı maaşı alıyorum.” diye yanıtladı.

Muhabir, diğer vatandaşa “Etin kilosu ne kadar oldu? Tarım ülkesiyiz.” sorusunu sordu. Diğer vatandaş ise “Olsun abi. Bir bizde değil ki her yer öyle. Onun konuştuğuna bakma sen, ekonomimiz güzel.” diye konuştu.

Ekonominin iyi olmadığını savunan vatandaş ise “Türkiye’ye küresel güçlerin etkisiyle beton siyaseti uygulattılar. İşsiz sayısı arttı. Bugün asfaltları mı yiyecek? Binlerce mühendis boş geziyor.” şeklinde konuştu. Diğer vatandaş ise ona “Yaptıkları hastaneleri hiç konuştuğu yok.” diye karşı çıktı. Vatandaş ise “Hastanelerin borcunu benim torunlarım ödeyecek daha.” diye yanıtladı.

Konuşmasının devamında vatandaş, “Ülkücülerin liderinde ülkeyi yönetme kabiliyeti olmadığı için, kuyruk olduğu için, biz gibi ülkücüleri de böyle yolda bıraktı. Yer arıyoruz kendimize.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir