SOL Parti: Taliban rejimine karşı üçüncü bir yol yok

SOL Parti, son dönemde Muharrem İnce’nin adaylığı ve Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamalarıyla yeniden gündeme gelen çok adaylı seçim, üçüncü yol tartışmalarına dair bir açıklama yayınladı.

“Ya Taliban rejiminin yanındasındır ya da karşısında” başlığı ile yapılan açıklamada; Cumhur ittifakının Yeniden Refah ve Hüda Par ile birleşmesine dikkat çekilerek, ülke tarihinin en karanlık ittifakının kurulduğu tespitinde bulunuldu.

“Taliban cephesinin karşısında ya da yanında olmak dışında bir seçenek yoktur” tespiti ile, seçimin ilk turda bitmesinin önüne getirilen gerekçelerin geleceği tehlikeye attığını işaret eden parti açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Ya Taliban rejiminden yanasındır ya da karşısında”

“Siyasal İslamcı faşist cephe, ülke tarihinin en karanlık ve gerici ittifakını oluşturdu Ya Taliban rejiminden yanasındır ya da karşısında. Siyasal İslamcı faşist cephe, HÜDA-PAR’dan Yeniden Refah’a açılımla, ülke tarihinin en karanlık ve gerici ittifakını oluşturdu. 

Kadınları hedef tahtasına koyarak kurulan, hak hukuk nedir bilmeyen, birbirine domuz bağıyla bağlanmış Taliban ittifakı, şayet başarıya ulaşırsa, siyasal İslamcı faşizmin ülkemizi içine sürüklediği karanlığı ne denli büyüteceği şimdiden ortadadır.

Bu gerici yığılma karşısında tüm muhalefet cephesinin seçimler boyunca dayanışma ve birlik içinde mücadele etmesi başarının anahtarı olacaktır. 

Bu süreçte muhalefet cephesinde yaratılan her bölünme bu Taliban ittifakının değirmenine su taşımak dışında bir anlama gelmeyecektir. 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ilk turda bitirmeyi ön plana alacak ortak bir sorumluluk dışındaki her türlü tavır, nedeni ne olursa olsun sonunda gerici iktidar cephesinin parçası olmak anlamına gelecektir.

Bugün tek adam rejiminin oylandığı bir tür referanduma dönüşen Cumhurbaşkanlığı seçiminde “üçüncü bir yol yoktur”. Ya Taliban cephesinde ya da karşısında olmak dışında bir seçenek söz konusu değildir! 

Herkes bilmelidir ki ne olursa olsun sonunda karanlık kaybedecektir, yalnızca birleşik bir mücadele sorumluluğuyla omuz omuza vermek kazanmak için yeterlidir! “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir