Apple’ın Uydu Bağlantısı Yardım Hizmeti Artık Verizon’u Destekliyor

Apple iPhone 14 ve sonraki cihazlarda zaten uydu bağlantısını destekliyordu. Yeni iPhone’lar şimdiyse Verizon iletişim hizmetini de destekliyor. iPhone 14 veya iPhone 15’iniz varsa artık Verizon’un yol yardımı hizmetine erişmek için uydu bağlantısını kullanabilirsiniz.

Apple destek sayfasında artık iOS 17.2 veya üzeri çalıştıran cihazların Verizon SIM kartıyla bu özellikten yararlanabileceğinizi söylüyor. Verizon’un yol yardımı programı, Allstate’e ait Signature Motor Club tarafından yürütülüyor ve bir arkadaşınızın arabasında veya kiralık araçta olsanız bile, bir problem olduğunda yardım sunuyor.

Verizon’un, iPhone’un uydu sistemiyle bağlantılı yol yardım hizmeti araç çekme, lastik servisi ve yakıt olmak üzere birden fazla destek hizmeti sunuyor.

Apple, AAA Telekominikasyon ile ortaklaşa bir şekilde kullanıcıların mobil bağlantıya sahip olmadıkları bir bölgede yardım almasına olanak tanıyan uydu yardım hizmetini zaten başlatmıştı. Şirket, yeni bir iPhone 14 veya iPhone 15 satın alırken ve etkinleştirirken iki yıllık ücretsiz hizmetin yanı sıra Acil SOS özelliğini de bir araya getiriyor. Ancak yurt dışında yaşayan kullanıcıların bu hizmet için yine de para ödemeleri gerekiyor.

Verizon’un yol yardımı programının eklenmesi, uzak bir bölgede sıkışıp kalmanız veya AAA Telekominikasyon sahip olmamanız durumunda daha fazla hizmet seçeneği sunabilir.

iPhone 14 ile beraber gelen uydu bağlantısı hizmeti henüz ülkemizde kullanılamıyor olsa da ilerleyen zamanlarda bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapılacağı belli değil.

Uydu ile Acil SOS özelliği Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Portekiz, İspanya, İsviçre, Birleşik Krallık ve ABD’de kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir