Destiny 2: The Final Shape Çıkış Tarihi Ertelendi

Bungie tarafından Ağustos ayında Destiny 2 için bir sonraki ücretli genişleme paketinin 27 Şubat 2024’te yayınlanacağı duyurulmuştu. Birkaç ay sonra ise şirketin çalışanlarının yüzde 8’i işten çıkarıldı. İşten çıkarmalar ve eski oyuncuları geri getirmeye çalışmak için Destiny 2’yi geliştirmeye yardımcı olma ihtiyacı nedeniyle Bungie’nin The Final Shape genişleme paketinin çıkışını erteleyeceği söylentileri internete düştü. Son olarak geliştirici, The Final Shape’in çıkış tarihinin 2 Haziran 2024’e ertelendiğini doğruladı.

Bir blog yazısında Bungie şunları belirtti: “The Final Shape’i elinize almak için sabırsızlandığınızı biliyoruz. Bu anlamda, gecikmeler eğlenceli değildir. Kendi adımıza, The Final Shape vizyonumuzu hepiniz için hayata geçirmek için gereken ekstra zamana sahip olduğumuz için heyecanlıyız. Şu anda geliştirilmekte olan önemli içerik eklemelerini sergilemek için Nisan ayında yepyeni oynanış da dahil olmak üzere çok daha fazlasını paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bungie, bugünden (28 Kasım) itibaren Season of the Wish adlı ücretsiz bir içerik güncellemesi yayınlamayı planlıyor. Bu ücretsiz sezon için yeni hikaye ve içeriğin çoğu Şubat 2024’e kadar sürecek olsa da geliştirici The Final Shape genişleme paketinin lansmanına kadar yeni içerik eklemeye devam edeceğini de ekledi.

Şubat 2024’te Destiny 2 oyuncuları için Wishes adı verilen haftalık ilerlemeye dayalı görevler gibi diğer bazı yeni oyun içi içerikleri de ekleneceğini belirtelim. Bungie ayrıca, Mayıs ayında Destiny 2 oyuncuları için üç yeni PvP haritası yayınlamayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir