İçinde bir milyon lira olan çantayı takside unuttu

Niğde’de, Osman Altın’ın (55) kullandığı takside unutulan, içinde yaklaşık 1 milyon lira değerinde para ve ziynet eşyasının bulunduğu çanta sahibi kadına teslim edildi. Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan “Çantadan telefon numarasını bulup hanımefendiyi aradık, eşyaları kontrol edip eksiksiz olarak teslim ettik. Herkese örnek bir davranış oldu” dedi.

TAKSİCİYE PARA ÖDÜLÜ

Kent merkezinde taksicilik yapan Osman Altın, dün gece Otobüs Terminali’nden müşterisi Ö.K.’yi (54) aldı. Ö.K., bir apartmanın önünde taksi ücretini ödeyip indi. Durağa döndüğünde araçta çanta olduğunu gören taksici Altın, içini açtığında altın, para ve evrakın olduğunu gördü.

Altın, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na gidip, durumu bildirdi. Oda başkanı Kızıltan, çantadaki evraktan cep telefonuyla aradıkları kişiye, çantanın kendilerinde olduğunu bildirdi. Ö.K. de durağa geldi. Taksici Osman Altın, çantayı sahibine teslim etti. Ö.K. ise taksi şoförü Altın’a zarf içinde miktarı açıklanmayan para ödülü verdi. Altın, “Başkanımızın çabaları neticesinde çantada iletişim bilgilerini bulduk ve sahibiyle iletişime geçtik. Çantanın sahibi odaya geldi, teslim ettik” dedi.

“BAŞKASI OLSA VERMEYEBİLİRDİ”

Çantasını teslim alan Ö.K. ise “Otobüsten inip taksiye bindim ve eve gittim. Evimin önünde inip valizlerimle eve çıktım. Yorgun olduğumdan çantayı arabada unuttuğumun farkında değildim. Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’ndan telefon gelince hemen odaya geldim. Çantaya baktım, eşyalarım param ve altınlarım tamdı. Taksi şoförü Osman Bey’e teşekkür ederim. Başkası olsa vermeyebilirdi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir