iPhone 16’nın Yeni Özellikleri Belli Olmadı Çünkü Yok!

İngiliz finans kuruluşu Barclays, dünyanın piyasaya değeri en yüksek şirketi olan Apple hakkında bir rapor yayımladı.

Rapora göre iPhone 16 serisi, çok da ilgi çekici olmayacak ve iPhone satışları geride bıraktığımız yıllara göre ciddi şekilde düşecek. Tabiki bu düşüş, Apple’ın piyasa değerinin de ciddi şekilde gerilemesine yol açacak.

APPLE HİSSELERİ RESMEN ÇAKILDI

Barclays’a göre özellikle Çin’deki iPhone 15 satışları, mevcut modelin ilgi görmediğinin açık bir göstergesi. Daha da önemlisi gelecek eylül ayında tanıtılacak iPhone 16’nın iPhone 15’e kıyasla dikkate değer yeni bir özellik sunmayacağı ifade ediliyor. Apple dijital hizmetler ve diğer ürünleri ile gelir dağılımını değiştirmeye çalışsa da iPhone’lar, hala Cupertinolu teknoloji devinin gelirinin yarısını oluşturuyor.

Rapora göre iPhone satışlarındaki gerileme, iPhone hisselerinde %17’e varan bir düşüşe neden olacak. Bu gerçekleşir mi ön görmek zor ancak Barclays’ın söz konusu raporunun bile Apple hisselerinin %4’ten fazla düşmesine yettiğini belirtelim. 2023’ün son işlem gününü 192,53 hisse fiyatıyla kapatan şirketin 2024’ün ilk işlem günündeki hisse başına fiyatı, 184,33 dolara gerilemiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir