Kılıçdaroğlu’nun o sözlerine Özel’den yanıt

Gazeteci Fatih Altaylı’nın Youtube programına konuk olan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yanıt verdi.

1 Kasım 1922’de saltanatı kaldıran parti olarak her zaman övündüklerini belirten Özel, “Yani soy bağıyla, kan bağıyla geçen iktidar devrinden, seçimle iktidar devrine geçtik” dedi.

İşte Özgür Özel’in ifadeleri açıklamaları;

“DEVİR MÜLKLE İLGİLİ. YANİ SENİNSE DEVREDERSİN”

“Demokrasilerde devretmek olmaz. Bir kere devir mülkle ilgili. Yani seninse devredersin. Kurultayımız tarafından Atatürk’ün koltuğu sana emanet edilmiş. Bu emanete en iyi şekilde bakıp, günü gelince de en iyi şekilde teslim etmen lazım. Kurultay kime diyorsa ona.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a yüklendi: Tefecilere hizmet edenler, bana inanç dersi veremezler!
Bakın 1 Kasım 1922’de saltanatı kaldıran bir partiyiz biz. Yani soy bağıyla, kan bağıyla geçen iktidar devrinden, seçimle iktidar devrine geçtik.

“NEREDE GÖRÜYORSA BİZE DE GÖSTERMESİ LAZIM”

Şimdi kimmiş bu genel başkan adayı acaba. Genel Başkan diyor ki, ‘Öyle biri var ama bilinir değil.’ Ya bilinir olmayan birisi hangi sorumluluğu almış, yarın partiyi nasıl yöneteceğini biz nereden bileceğiz?

Tarife göre o kişi hiçbirimiz değiliz. Zaten olmamalıyız da. Ama söz konusu ifade bir kere adaylara da çok büyük haksızlık içeriyor. O özellikleri taşımadığımızı iddia ediyor. Herkesi inciten bir duruma dönüştü. ‘Görünür değil’ diyor. Yani nerede görüyorsa bize de göstermesi lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir