Mozilla Monitor Plus, Açığa Çıkan Verileri Temizliyor

Mozilla, Monitor Plus adında yeni bir hizmeti kullanıcılara sunmaya başladı. Mozilla Monitor Plus isim, mevcut ve önceki ev adresleri ve telefon numaraları gibi kişisel bilgilerinizin yanı sıra bunları kar amacıyla satan veri simsarı sitelerdeki veya bilinen veri ihlallerinde açığa çıkan bilgilerinizi otomatik olarak silebiliyor.

Mozilla Monitor Plus, kişisel bilgilerinizin bir veri ihlaline karışıp karışmadığını bilmenizi sağlayan, önceden Firefox Monitor (şimdi Mozilla Monitor) olarak bilinen ücretsiz bir hizmetin üzerine kurulmuş durumda. Mozilla, duyurusunda 10 milyondan fazla kişinin ücretsiz hizmete kaydolduğunu söyledi.

Mozilla, aylık 8.99 veya yıllık 107.88 dolarlık ücretli sürümüyle kişisel bilgilerinizi 190’dan fazla veri komisyoncusu sitesinden kaldırabileceğini iddia ediyor. Bunun dışında hizmet, kişisel bilgilerinizin veri komisyoncu sitelerinin dışında kaldığından emin olmak için düzenli aylık kontroller de gerçekleştiriyor.

Mozilla Monitor kullanıcıları; isimlerini, bulundukları şehri ve eyaleti, doğum tarihlerini ve e-posta adreslerini belirtmeleri gereken tek seferlik ücretsiz bir tarama hakkına sahip olacaklar. Mozilla, bu bilgilerin şifreli kalacağını ve bunun en doğru arama sonuçlarını elde etmek için ihtiyaçları olan en az miktarda bilgi olduğunu söylüyor. Aracın veri kaldırma ve sürekli izleme işlemlerine ek olarak, manuel olarak da bir kaldırma talebi başlatılabiliyor.

Ücretsiz tarama ve Mozilla Monitor Plus ücretli abonelikleri şu anda sadece ABD’deki kullanıcılara sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir