Türk ve Alman yetkililerinin imzasını taşıyan bu anlaşma gündemi altüst eder! İflas eden Alman efsanesini Türk şirketi aldı

Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre, Almanya’nın en köklü jant üreticilerinden olan ve motor sporlarında sayısız başarısı bulunan BBS, Türk şirketi tarafından satın alındı.

Son olarak KW Automotive şirketi bünyesinde faaliyet gösteren tarihi jant firması Türk şirketi İş Holding ailesine katıldı.

Stuttgart hukuk firmasından Martin Mucha, alıcının Ratingen’deki ISH Management Services GmbH olduğunu duyurdu.ISH Management Services GmbH’inana iştiraki, İstanbul Beykoz’da bulunan ve gıda, tarım, sanayi, enerji, tekstil ve inşaat/gayrimenkul dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösterenİş Holding, BBS’nin yeni sahibi oldu.

Basın açıklamasına göre, yeni şirket sahibi İlkem ŞahinBBS’deki tüm işleri korumak, önümüzdeki beş yıl içinde önemli miktarda yatırım yapmak ve ticari faaliyetlerini Schiltach ve Herbolzheim’dakiiki lokasyonda sürdürmek istiyor.

BBS, birinci sınıf otomobiller için dünyanın en tanınmış yüksek kaliteli jant üreticilerinden biri konumunda yer alıyor. İki fabrikasında, düşük basınçlı döküm işlemi adı verilen karmaşık bir işlem kullanarak alüminyum jantlar üretiyor. ISH Grup Başkanı İlkem Şahin, finansal istikrarı sağlarken BBS’nin geleneğini de korumak istediğini söyledi. “BBS’ye bu heyecan verici yeni dönemde liderlik etmek bir onurdur. Odak noktası, BBS’yi karakterize eden olağanüstü kalite ve işçiliği korurken sürdürülebilir büyümeyi teşvik etmek olacak.” Bu bağlamda Şahin, KW Automotive patronu KlausWohlfahrt’a son üç yılda BBS’ye olan katkılarından dolayı da teşekkür etti.

BBS şirketi 1970 yılında HeinrichBaumgartner, KlausBrand ve AloisSchmid tarafından Schiltach, Almanya’da kuruldu. “BBS” adı; kurucuların soyadlarının ilk harflerini temsil eder. Şirket, yüksek kaliteli dövme jantlarıyla kısa sürede adından söz ettirdi. Düşük basınçlı döküm işlemi adı verilen karmaşık bir işlem kullanarak alüminyum jantlar üretiyor. BBS, Essen Otomobil Fuarı’nın desteklediği ünlü World Wheel Ödülü’nü ve Dünya Jant Ödülü iki kez kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir