Ve seçimin ana tartışmalarından birine start verildi: Hayali seçmenler ilk Mersin’de görüldü

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin seçmen listelerinin askıya çıkarılmasının ardından Mersin’in Akdeniz ilçesindeki 55 adrese bin 616 hayali seçmen kaydedildiğini tespit eden Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İl Örgütü, ilçe sakinlerini bilgilendirmek üzere çalışma başlattı.
Mersin Milletvekili Perihan Koca, il ve ilçe örgütü yöneticilerinin yanı sıra Akdeniz Belediyesi eş başkan adaylarından oluşan partililer, hayali seçmen kaydı yapılan adreslere giderek kapı kapı dolaştı ve halkı yapılan usulsüzlük hakkında bilgilendirdi.

Söz konusu adreslerin yanı sıra muhtarlar ve esnaflar ziyaret edilerek yurttaşlara seçmen kayıtlarını kontrol etmeleri konusunda uyarılarda bulunuldu. Milletvekili Perihan Koca, yaptığı açıklamada her seçimde olduğu gibi bu yerel seçimlere de antidemokratik koşullarda girdiklerini dile getirdi.

İlçede hayali seçmen kaydı yapıldığını tespit ettikleri adreslere tek tek giderek antidemokratik uygulamaları teşhir etmeye devam edeceklerini ifade eden Koca, “Halkımızın hakkını yemeye çalışanlara karşı birlikte mücadele ederek, kapı kapı gezeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir